Alfas Live. Chemijos mokslų daktaras atsakys, ar kramtomoji guma tokia pavojinga, kokią ją piešia

Kramtoma guma yra tas dalykas, kurį mėgstate ir dažnai naudojate? O gal atvirkščiai – vengiate? Apie kramtomąją gumą sklando begalės mitų ir legendų, tad ši ALFAS LIVE laida skirta būtent jai. Šeštadienį Alfas Ivanauskas savo rytinėje laidoje kalbina Vilniaus universiteto docentą, chemijos mokslų daktarą Rimantą Vaitkų.

„Aš ir pats jos retkarčiais pakramtau. Įdomus dalykas yra tas, kad istoriniai kasinėjimai rodo, jog kažko panašaus į kramtomąją gumą būta jau prieš 6000 metų – įvairios dervos, sakai, netgi bičių vaškas tam buvo naudojamas“, – pasakoja R. Vaitkus.

Kokia yra kramtomosios gumos funkcija? Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis kramtomąją gumą? Nuo kada vaikai jau gali kramtyti gumą? Kiek laiko galima kramtyti gumą? Ar kramtomoji guma gali sukelti žarnyno problemų?

Taip pat jūsų laukia sultingojo mėsainio receptas, obuolių pyragas vos iš keturių ingredientų, o taip pat – klausimas „InMedica“ klinikos gydytojai: ar tiesa, kad su maistu neįmanoma „suvalgyti“ cholesterolio? Apie viską – jau šeštadienį ALFAS LIVE laidoje nuo 10 val. tik per Delfi TV.

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia