Šeštadienis, 27 lapkričio, 2021

Alfo receptas. Futuristinis, morenginis pyragas su citrusiniais vaisiais

Kai pakvimpa mandarinais, jaučiame artėjančias Kalėdas. Todėl lengvai pagaminamas morenginis pyragas gali tapti švenčių pranašu.

4 mandarinų
1 greipfruto
2 šaukštų cukraus miltelių
1 šaukšto tarkuoto juodojo šokolado
5 šaukštelių abrikosų džemo

Kremui:
180 g varškės 9 % rieb.
180 g kambario temperatūros sviesto
1 greipfruto žievelės
1½ šaukšto cukraus miltelių

Morengui:
4 kiaušinio baltymų
160 g cukraus

1. Kiaušinio baltymus elektriniu maišytuvu suplakite iki kreminių putų, toliau plakant po vieną šaukštelį sudėkite cukrų ir plakite iki standžių putų. Mandarinus nulupkite, greipfruto žievelę nutarkuokite į atskirą indelį. Greipfrutą nulupkite ir padalinkite į skilteles.
2. Į kepimo popieriumi išklotą skardą dėkite išplaktą morengo masę ir ją paskirstykite per visą skardos plotį. Kepkite 140 °C temp. orkaitėje apie 20 minučių ir apie 40 minučių palikite pravertoje orkaitėje, kad atvėstų.
3. Į dubenį sudėkite varškę, sviestą, tarkuotą greipfruto žievelę ir viską sumaišykite. Įdėkite cukraus miltelių ir vėl išmaišykite.
4. Į indą tortui patiekti dėkite kremo sluoksnį, ant viršaus užtarkuokite juodojo šokolado, dėkite abrikosų džemo, tada dėliokite greipfruto ir mandarino skilteles. Ant kremo ir vaisių iš sulaužyto morengo gabalėlių dėliokite „ledkalnį“. Ant viršaus pabarstykite cukraus miltelių. Galite patiekti su ledais.

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -