Sekmadienis, 13 rugpjūčio, 2023

Delfi rytas. Ko nežinome apie seksualinės prievartos bylas ir kaip jos dažniausiai baigiasi?

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija spręs dėl konservatorių frakcijos nario Kristijono Bartoševičiaus įgaliojimų panaikinimo Seime. Pats Seimo narys prašymą dėl mandato panaikinimo pateikė praeitą penktadienį, o vakar į Seimą kreipėsi prokuratūra prašydama panaikinti Bartoševičiaus teisinę neliečiamybę vykstant ikiteisminiam tyrimui dėl galimo mažamečio seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Tyrimas pradėtas prieš daugiau nei du mėnesius – kas galėjo vykti per šį laiką, ar realu, kad Bartoševičius, kaip pats sako, apie tyrimą nežinojo, ir kokia yra tokių baudžiamųjų bylų specifika? Apie tai kalbėsime su „Delfi“ specialiuoju korespondentu Dainiumi Sinkevičiumi.

Kiekvienais metais žmonės vis aktyviau įsitraukia į vaistų rūšiavimą. „Eurovaistinės“ duomenimis, pernai gyventojai į vaistines atnešė 3 su puse kartų daugiau vaistinių preparatų negu 2021 metais. Nors žmonės pratinasi rūšiuoti vaistus, vis dar daro klaidų, apie kurias pasikalbėsime su vaistininke Migle Kazakevičiene.

Lietuvoje apsilankė kavos meistras iš Italijos. Florencijoje gyvenantis ir ten 4 kavines turintis vyras pasakoja, kad visas jo gyvenimas sukasi aplink kavą. Su svečiu iš Italijos susitikęs kolega Titas Atraškevičius išsiaiškino kiek italams yra svarbi kavos kultūra, kaip italai žiūri į lietuvių kavos gėrimo įpročius bei kaip gardžiai paruošti kavą.

Jei apie šiandieninį biudžetą informacijos yra gausu ir galima lengvai susipažinti, kokioms sritims skiriamos atskiros sumos ar kokiu principu jis dalijamas, apie iždo istoriją žinoma nedaug. Specialistai, kurie su biudžetu dirbo vos tik šaliai atgavus nepriklausomybę, pasidalijo įdomiais faktais ir savo įžvalgomis bei papasakojo, kokie tuometiniai sprendimai pakeitė finansų istoriją.

„Delfi ryte“ – į Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį su daina „Šauksmas“ patekęs Gabrielius Vagelis.

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -