Pirmadienis, 25 sausio, 2021

Delfi rytas. Sausio 13-osios jubiliejus šiemet kitoks: kaip paminėsime prieš 30 metų atkovotą laisvę

Šiandien Laisvės gynėjų diena – lygiai prieš 30 metų sausio 13-ąją tūkstančiai žmonių taikiai apgynė Atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę, į kurią kėsinosi Sovietų Sąjungos pajėgos. Nors dėl sudėtingos pandeminės situacijos šiais jubiliejiniais metais susitikti ir paminėti Sausio 13-osios negalėsime, iniciatyvos „Neužmirštuolė“ organizatoriai kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis kviečia Laisvės gynėjų dieną minėti nuotoliniu būdu. Kalbėsime su Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadu pulkininku Dainiumi Pašvensku ir iniciatyvos „Neužmirštuolė“ vadove Emile Balodyte.

Atėjusi žiema savo tikruosius nagus parodys šios savaitės pabaigoje – prognozuojama, kad termometro stulpeliai turėtų nukristi net iki minus 20 laipsnių. Kaip mūsų organizmas reaguoja įtokius temperatūrų šuolius — pokalbis su Lietuvos sporto universiteto mokslininku profesoriumi Mariumi Brazaičiu.

Nors didžioji dalis parduotuvių uždarytos, pirkti ir vartoti pasaulis tikrai nenustojo. Karantinas mus išmokė ir pripratino apsipirkinėti elektroniniu būdu. Ar tokiu būdu nusiperkame daugiau daiktų, kurių mums nereikia, ir kada pirkimu tiesiog norime pasigerinti sau nuotaiką, kalbame su psichologu Pauliumi Rakštiku.

Ir tradiciškai – Dakaro ralio naujienos su sporto žurnalistu Linu Jociumi.

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia