Pirmadienis, 14 rugpjūčio, 2023

Iš Rusijos su meile. „Šoigu meilužės“ pėdsakai Vilniuje

Adolfas Kaminskas – mažai kam girdėtas vilnietis, daugiau nei dešimtmetį besivertęs motociklų ir motorolerių dalių prekyba. Pastaraisiais metais turtais ir prabanga negarsėjusio vyro gyvenimas smarkiai pasikeitė. Vyriškis tapo investuotoju milijoninės vertės projektuose Vilniuje ir gavo dovanų milžiniškos vertės vilą Kremliaus oligarchų kaimynystėje. Visa tai įvyko, vystantis jo santykiams su Rusijos piliete, tituluojama gynybos ministro Sergejaus Šoigu meiluže.

„Sienos“ ir nepriklausomo Rusijos leidinio „The Insider“ tyrimas atskleidžia, kaip A.Kaminskas per keletą metų investavo net į tris didelius statybos projektus Vilniuje: daugiabutį Laisvės prospekte, „didžiausiu Baltijos šalyse“ tituluotą pramogų centrą ir tebevykstančias statybas prie Vakarinio aplinkkelio.

Kartu A.Kaminskas krovėsi kapitalą Rusijoje. Su savo nauja žmona – Jelena Kaminskas, Rusijos publikai geriau žinoma sena Jelenos Šebunovos pavarde. Moteris turtus susikrovė iš Sergejui Šoigu pavaldžių struktūrų viešųjų pirkimų. Taip ji užgyveno 20 mln. eurų vertą vilą, įkurdintą brolių Rotenbergų kaimynystėje. Šią vilą Jelena Kaminskas netgi buvo padovanojusi savo vyrui iš Vilniaus.

A.Kaminskas jau yra įgijęs ir Rusijos pilietybę. Gali būti, kad tai nutiko jau po to, kai Sergejaus Šoigu vadovaujama Rusijos kariuomenė užpuolė Ukrainą. Vykstant karui, A.Kaminskas ėmėsi pasitraukimo iš savo lietuviškų investicijų. Per porą mėnesių „Šoigu meiluže“ tituluojamos moters vyras pardavė beveik viską, ką sukaupė Lietuvos sostinėje.

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -