Pirmadienis, 26 rugsėjo, 2022

Kaunas Piano Fest 2021: Inga Liukaitytė ir Fanyu Zeng

Pirmasis Kaunas Piano Fest 2021 dalyvių koncertas. 

Susipažinkime su atlikėjais!

Fanyu Zeng šiuo metu studijuoja magistrantūroje, nacionalinėje Paryžiaus konservatorijoje, profesorių Hortense Cartier Bresson ir Fernando Rossano fortepijono klasėse.

Fanyu Zeng gimė 1995 m. Kinijoje ir būdamas šešerių metų pradėjo mokytis groti fortepijonu. Pirmoji pianisto muzikos mokykla buvo Wuhano konservatorija, o vėliau Šanchajaus konservatorija, kurioje jis įgijo muzikos bakalauro laipsnį ir taip pat studijavo dirigavimą. 2016 metais F. Zeng išvyko studijuoti į Paryžiaus École Normale de Musique aukštąją muzikos mokyklą, kur tobulinosi pas žymius pianistus – Dominique Merlet, Fou Ts’ong, Patsy Toh, Richard Goode, Seymour Lipkin, Björn Lehmann ir Ronan O’Hora.

Dar būdamas vienuolikos, Fanyu laimėjo pirmąją vietą Baldwino pianistų konkurse Uhane, Kinijoje. Nuo tada jis aktyviai koncertuoja tiek Kinijoje, tiek Prancūzijoje. 2019 metais jis dalyvavo prestižinėje „Tignes“ vasaros akademijoje Prancūzijoje. Taip pat, nuo 2014 metų, pianistas kartu koncertuoja su perkusininke Dame Evelyn Glennie. Žymiausi jų pasirodymai įvyko su Šanchajaus orkestru per 5-ąjį MISA festivalį Šanchajuje ir l’Église protestante unie de l’Étoile protestantų bažnyčioje, Paryžiuje.

Fanyu Zeng ypač domisi Mozart, Chopin, Debussy, Schumann kompozitorių kūriniais, o taip pat užsiima ir pedagoginiu darbu įvairiose Paryžiaus mokyklose.


Inga Liukaitytė – Kang gyvena ir dirba Londone. Jos biografijoje – daugybė prizų tarptautiniuose konkursuose Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Čekijoje, Rumunijoje, Graikijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje.
Inga yra gavusi padėkos raštus iš Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus ir Kauno miesto mero.

Pianistė mokėsi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, vėliau studijavo Karališkoje Škotijos Konservatorijoje ir Guildhall’o muzikos ir dramos mokykloje. Tarp Ingos mokytojų ir dėstytojų – Birutė
Kumpikienė, Fali Pavri, Aaron Shorr ir Joan Havill. Inga debiutavo Londone 2012-aisiais Yamaha koncertų cikle. Laimėjusi Beethoveno Intercollegiate konkursą Londone, grojo St James Piccadilly bažnyčioje, vėliau koncertavo Edinburgo Fringe Festivalyje, Glazgo fortepijono festivalyje ir Music Nairn Škotijoje. Su savo kameriniu ansambliu pasirodė Barbican salėje ir Toroella de Mongri festivalyje Ispanijoje.

Pianistė I. Liukaitytė dažnai atlieka solo ir kamerinius rečitalius įvairiose salėse ir bažnyčiose Londone. Nuo 2017 m. Inga priklauso Live Music Now organizacijai ir groja ligoninėse, slaugos namuose,
hospisuose. Su savo kameriniu ansambliu ji veda interaktyvius koncertus ir užsiėmimus vaikams. Inga taip pat dirba fortepijono mokytoja – moko vaikus ir suaugusiuosius.

PROGRAMA:
C. Debussy (1862 – 1918)
Les soirs illuminés par l’ardeur du charbon

„Images“ („Oubliées“) (Vaizdiniai)
I. Lent (Mélancolique et doux)
II. Sarabande
III. Quelques aspects de „Nous n’irons plus au bois“

Etiudai
III. Pour les Quartes
IV. Pour les Sixtes
IX. Pour les notes répétées
X. Pour les Sonorités opposées
XI. Pour les arpèges composés
XII. Pour les accords
Atl. Fanyu Zeng

J.S. Bach – F. Busoni (1685 – 1750) (1866 – 1924)
„Čakona“ d-moll

M. Ravel (1875 – 1937)
„Valses Nobles et Sentimentales“

N. Kapustin (1937 – 2020)
Etiudas nr. 1 (Preliudas)

Atl. Inga Liukaitytė-Kang

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -