Antradienis, 14 lapkričio, 2023

Medžioklė su varovais. Tarptautinis žurnalistinis tyrimas

Prieš dvejus metus prasidėjusi migracijos krizė niekur nedingo. Šimtai žmonių vis dar mėgina kirsti Lietuvos, Lenkijos ar Latvijos sieną su Baltarusija, ir nemažai daliai jų tai pavyksta. O kitapus sienos jau laukia šešėlinis verslas – pervežimą į Vakarus siūlančios nusikalstamos grupuotės. Jų paslaugos migrantams kainuoja labai brangiai. Kartais – ir pačią didžiausią kainą.

Tarptautinė žurnalistų komanda du mėnesius sekė organizuotą nusikalstamą grupuotę, milžiniškomis apimtimis gabenančią žmones iš mūsų regiono į Vakarus. Vien ši grupuotė yra pajėgi per mėnesį pergabenti po maždaug tūkstantį migrantų. Be to, žurnalistai surinko duomenų, rodančių, kad ji gali būti susijusi ir su gegužės mėnesį įvykusiomis tragedijomis ir žmonių žūtimis.

„Sienos“ ir partnerių iš „Belarusian Investigative Center“ (Baltarusija), Frontstory.pl (Lenkija) ir „Re:Baltica“ (Latvija) tyrimas atskleidžia ne tik žmonių kontrabandininkų operacijas, vykstančias šiuo metu. Mūsų surinkti duomenys leidžia giliau pažvelgti į pačias migrantų krizės ištakas, kai į Minską pasipylė tiesioginiai skrydžiai iš Bagdado, o minios migrantų į kaimyninę Baltarusiją keliavo deklaruodami ypatingą viešnagės tikslą – pramoginę medžioklę diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos valdose.

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -