Sekmadienis, 16 gegužės, 2021

Savaitės įvykiai. Greitėjant vakcinacijai daugėja problemų ir butų pardavimo bumas Vilniuje

Vakcinacija greitėja – problemų daugėja. Kas sukėlė Vilniuje įvykusį butų pardavimo bumą? Pokalbiai su Rūta Vainiene ir Remigijum Šimašium

Gyventojai užminė galvosūkį ekspertams. Vilniuje per tris šių metų mėnesius nupirkta virš 2200 butų, tai beveik per pusę daugiau nei pernai. Vieni sako – pasirodo, ne tokie jau vargšai tie lietuviai, turi prisitaupę nemažas sumas, o karantinas paskatino galvoti, kur investuoti pinigus. Kiti sako – gyvenimas iš esmės gerėja: kyla algos, pensijos, nėra kur taškyti pinigų, tai susitaupo nebloga sumelė pradiniam įnašui. Įtaresni įsitikinę – čia spekuliantai supirkinėja butus, nes jų kainos auga, jie užuodžia uždarbį. Tad kas gi vyksta nekilnojamojo turto rinkoje? Aiškinosi Daiva Ausėnaitė.

Karantino ribojimai atšaukiami labai lėtai – galime laisvai judėti iš vieno Lietuvos miesto į kitą, tačiau prekybininkai laisvinimų nesulaukė. Vėl pažadėjo ir nuvylė? Pokalbis su prekybininkų atstove Rūta Vainiene.

Pirmadienį dar mėgavomės Velykomis, o antradienį jau visa galva nėrėm į karantinines realijas. Sveikatos ministras Arūnas Dulkys paskelbė, kad atšaukiamas ribojimas judėti tarp savivaldybių. Sostinė didžiavosi sėkmingu skiepijimo savaitgaliu, į Lietuvą atvyko rekordinės vakcinų siuntos. Subruzdo sujudėjo visi. Policijos pareigūnai net susirinko prie Vyriausybės reikalaudami skiepų. Vyriausybė kartojo – reikia skiepyti senjorus, oponentai rėžė – kiek gali įkalbinėti tuos, kurie nenori, gal verta leisti skiepytis tiems, kas nori.
O norinčių atsirado nemažai, tačiau Vyriausybė kartojo – laikomės skiepijimo plano. Dulkys dar pasirašė nutarimą, kad galės būti skiepijami dideli kolektyvai, tai sukėlė irgi nemažos sumaišties.
Alytus, Šalčininkai ir Visaginas neteko turėtų ir nenaudojamų vakcinų – jos buvo perduotos kitiems miestams. Pažiūrėkime, kokia buvo ši karantininė savaitė.

Sostinė skiepijimą pavertė akcija, kurioje visi nori dalyvauti. Kokia yra Vilniaus sėkmingo skiepijimo paslaptis? Skiepytis suskubo net senjorai, į kuriuos dažnas siūlė numoti ranka ir skiepyti tuos, kurie nori, o ne dvejoja. Studijos svečias – Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -