Pirmadienis, 1 kovo, 2021

Savaitės įvykiai: vakcinacijos iššūkiai, rūpestis benamiais ir kodėl pažeidinėja karantino taisykles

Pasaulyje ir Europoje vyksta vakcinacija – skiepijami medikai, vyresnio amžiaus žmonės, globos įstaigų gyventojai.

Jau tris savaites Lietuvoje vyksta vakcinacija nuo COVID-19. Vos trys savaitės, o tiek visko nutiko. Stebėjome, kaip be eilės lindo norintys pasiskiepyti. Žmonės net prisiminė į užmarštį nustumtą žodį – „blatas”.

„Kol vakcinacija vyko penkiuose centruose – viskas buvo sklandu. Dabar mes perėjom į 64 gydymo įstaigas, turime platesnį judėjimą, bet turime ir daugiau problemų“, – posėdyje su opozicijos nariais kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Artūras Dulkys.

Šią savaitę buvo pranešta apie vakcinos transportavimo problemas ir jau atrodė, kad teks išmesti virš keturių tūkstančių vakcinų. Tačiau viskas baigėsi gerai, gamintojai patikino, kad skiepai gali būti naudojami.

Laidoje „Savaitės įvykiai“ bus plačiau pasakojama apie vakcinaciją nuo COVID-19 mūsų šalyje.

Kita laidos tema – benamiai. Optimistai praeitų metų gale rašė – gerai, kad koronavirusas padėjo atskleisti socialinės rūpybos spragas. Ir tos spragos išties atsiskleidė.

žribyje esančios visuomenės grupės išgyveno sunkiausius metus. O ši savaitė pasižymėjo labai žemomis temperatūromis. Mūsų redakcijai kilo klausimas, kas šiuo metu rūpinasi benamiais? Kur karantiną leidžia neturintys namų? Ir kodėl ši visuomenės grupė yra visiškai nematoma. Kviesime pažiūrėti Daivos Ausėnaitės parengtą reportažą.

Praeitų ir šių metų karantinai pasižymėjo pažeidėjų gausa: kaukių nedevėjimas, vaikščiojimas užsikrėtus į parduotuvę, šeimos šventės, bandymai kirsti miestų ribas, nors nėra jokio pagrindo tą daryti. Kodėl lietuviams taip norisi pažeisti taisykles? Daiva Žeimytė-Bilienė prašys komentaro iš generalinio komisaro Renato Požėlos.

Laida „Savaitės įvykiai” – sekmadienį 19:30 per Delfi televiziją.

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia