Antradienis, 22 birželio, 2021

Tūkstantmečio žinios XIV a.: Kaip įkurtas Vilnius? I Pilėnai I Linčo Ginčas I Vytauto Pabėgimas

Naujas šimtmetis – naujos „Tūkstantmečio žinios“.

Šiame epizode matysite:
– Amžiaus naujiena – pristatytas pirmasis Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje, o gal net ir pasaulyje, sapnininkas. Išgirsite Išskirtinį kūrinio autoriaus Lizdeikos komentarą bei priežastis, įkvėpusias imtis šio unikalaus projekto.
– Ieškantiems būsto – puikios naujienos. Pristatytas naujausias nekilnojamojo turto objektas „Projektas Vilnius“. Mūsų korespondentas gavo unikalią galimybę sudalyvauti Vilniaus atidaryme, bei pakalbinti tiek projekto vystytoją, tiek pirmuosius pirkėjus.
– Tragedija Pilėnuose. Sudegė keletas šeimų bei mūsų žurnalistas, vykęs pakalbinti naujo Pilėnų direktoriaus Margirio. Paskutiniajame gyvenimo interviu, kolegų užfiksuota medžiaga byloja, jog pasak Margirio – tai buvo apgalvotas planas, siekiant patekti į istoriją. Plačiau apie nelaimę – reportaže.
– Praūžė daug aistrų ir visuomenės dėmesio sulaukę Krikšto debatai. Ar Lietuvai tikrai reikia krikšto? Ar tai saugu ir ar tai naudinga? Debatuose pagaliau garsiai prabilta apie beždžionių liekanas krikšto vandenyje. Ir išgirstas popiežiaus komentaras, kuris uždavė daugiau klausimų, nei atsakymų.
– Sporto naujienos: nuostabaus grožio Vytauto pabėgimas iš Krėvos pilies. Pilies personalo liudininkų parodymai jau kelia nuostabą, tačiau mūsų redakcijai pavyko susisiekti su pačiu kunigaikščiu ir išgirsti jo istoriją iš pirmų lūpų. Pasigrožėkite.
– Artėjančio amžiaus orų naujienos: nuo pergalės griaustinio iki asmeninių žemės drebėjimų.
Įsijunkite – pamatysite pačią tiksliausią ateinančio – XV a. Prognozę.

00:00 Tūkstantmečio žinios
00:39 Anonsas
01:59 Pirmasis sapnininkas
07:27 LDK- Duris atvėrė „Projektas Vilnius“
14:58 Pilėnų tragedija
22:09 Linčo Ginčas
31:48 Vytauto pabėgimas
37:16 Orai
38:19 Jūsų siųstos nuotraukos

RAŠYTI ATSAKYMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -